HAKKIMIZDA

HİZMET ANLAYIŞIMIZ

Laboratuvar testinin hekim veya hasta tarafından bir hedefe yönelik planlanıp istenmesinden, sonuçların değerlendirilip verilmesine kadar devam eden süreçte hizmet ve analitik güvence bakımından müşteri memnuniyetinin sağlanmasını kapsar.

Bu anlayışımız çerçevesinde tanı, takip, risk ve prognoz belirlemeye yönelik laboratuvar hizmetlerimizin ekip çalışması ile hasta odaklı, uluslararası kabul görmüş yöntemler ve kabul edilebilir hata hudutları içerisinde üretilmesini taahhüt ederiz.

Kalite anlayışımız CLSI, ISO gibi bağımsız kuruluşlar yanında özellikle sizlerin önerileri çerçevesinde sürekli iyileştirmeye tabi tutulmaktadır.

Kalite anlayışımızın detayları internet adresimizde bulunmaktadır, Düzen Kalite Birimi.

AKREDİTASYON

Sunulan hizmetlerin ve ürünün ulusal ve uluslararası bağımsız ve yetkili kuruluşlar tarafından belirlenmiş hedeflere uygunluğu ve yeterliliğinin belgelendirilmesidir. Gönüllük esasına dayanır, zorunluluğu yoktur.

Düzen Laboratuvar Grubu, Türkiye'nin ilk akredite tıbbi laboratuvarı ünvanını, 2004 yılında TURKAK gözetiminde Almanya DAP akreditasyon kurumunun TS EN ISO/IEC 17025 standardına göre yaptığı denetim sonunda kazanmıştır. Sonrasında TURKAK tarafından TS EN ISO 15189:2014 standartına göre yapılan gözden geçirmeler ve yenilenmeler ile Ankara Merkez, İstanbul, Adana, Mersin şubelerini kapsayan Akreditasyon sürecimiz, 2015 Mart ayında yapılan yenilenme denetimiyle devam etmekdedir. Laboratuvarımızın tüm faaliyet dallarinda akreditasyon kapsamında yer alan testlerimiz Düzen Akreditasyon sayfalarında yer almaktadır.

TEST SONUÇLARI VE KALAN ÖRNEKLER HAKKINDA DEKLERASYON

1. Laboratuvarımız sistematik analitik hata yapmamak ve olası rastgele hataların da kabul edilebilir hudutlarda olmasından sorumludur.  

2. Testlerin sonuçları klinik bulgular ve diğer tüm yardımcı veriler dikkate alınarak değerlendirilmelidir.

3. Testlerin sonuçları ve bunların değerlendirilmeleriyle ilgili olarak hastaya yapılan/yapılabilecek olan işlemlerle ilgili olarak laboratuvarımızın herhangi bir payı veya sorumluluğu bulunmamaktadır.

4.  İstenildiği taktirde ve bu klinik bulguların paylaşılması halinde uzmanlarımız da sonuçların değerlendirilmesinde katkıda bulunmaya çalışabilirler.

5. Gereksinimi hakkında bilgi sahibi olmadığımız testlerle ilgili olarak, hastanın klinik verisi   ve muayene bulgusuna sahip olmadan yapacağımız değerlendirmelerimiz, testlerin biyolojik değeri, birbiriyle uyumu ve varsa önceki değerden farkı, biyolojik farklılığıyla ilgili ve kısıtlıdır.

6. TS EN ISO 15189:2013 kapsamında laboratuvarımızda istenilen test için gerekli hacme yakın örnek alınmasına ragmen, kalan örnek istenebilecek ilave test veya test çalışmaları için, testin ve alınan örneğin stabilite şartlarına göre değişmekle birlikte uygun şartlarda saklanmaktadır.

7. Arşiv süresini dolduran örnekler yasal mevzuata uygun olarak imha edilmek üzere ilgili mercilere teslim edilir.

8. Arşiv süresini dolduran örnekler ve sonuçlar yasal mevzuata ve akreditasyon kurallarına uygun olarak isimsizleştirildikten sonra kalite kontrol ve/veya veri değerlendirme amaçlı kullanılabilir.

TEST BİLGİLERİ

Hizmet verdiğimiz testler, bu testlerin kullanım alanları, kullanılan metotlar ve tanısal değerleri için internet sayfamızı kullanabilirsiniz;

Test Bilgileri.

Test rehberimizde yer almasına rağmen bilgi almak istediğiniz ilave konular ile ilgili 444 3 522 numaralı telefon hattımızı arayabilir, info@duzen.com.tr adresine veya 0800 3147393 ücretsiz telefon hattımıza günün her saatinde mesaj bırakarak, en geç 24 saat içinde geri bildirim alabilirsiniz.

TEST SONUÇLARININ DEĞERLENDİRİLMESİ

Genel uygulama olarak test sonuçlarının değerlendirilmesi sırasında bulunduğunuz yaş ve cinsiyet grubu temel alınarak elde edilmiş, toplumumuza özel teyit edilmiş referans aralığı değerleri kullanılır.

Eğer genelde kullandığımız değerlendirme birimi uluslararası değerlendirme kavramlarından farklıysa sonucunuz ayrıca Clinical and Laboratory Standards Institute (CLSI) dokümantasyonuna uygun olarak Le Systéme international d'unités/ International System of Units (SI) değerine çevrilerek de verilmektedir.

Test sonuçlarının en etkin şekilde değerlendirilmesi, şahsınıza ait sağlıklı döneminizde elde edilmiş sonuçlarla karşılaştırılmasıyla mümkün olur.

Bu nedenle test sonuçlarınız, varsa o testle ilgili bir önceki sonucunuzla beraber rapor edilmektedir.

TEST SONUÇLARINA ONLINE ERİŞİM

Sonuçlarınızı belirtilen süre sonunda laboratuvarlarımızdan kâğıt kopya olarak almanızın imkânı vardır. Bunun yanında yeni veya eski sonuçlarınızı internet sitemizden indirebilirsiniz. Verilerinize elektronik ortamda ulaşmak için kayıt esnasında verilen kayıt numaranız, T.C. kimlik numaranız, iletişim bilgileriniz ve onayınız ile birlikte şifre olarak kullanacağınız 2 harften oluşan kod, mutlaka gerekmektedir.

Uygulamanın detayını kayıt esnasında isteğinize bağlı yazılı olarak alabileceğiniz gibi www.duzen.com.tr ana sayfasında yer alan Test Sonuçlarım uygulama videosunu takip ederek de ulaşabilirsiniz.

EVDEN NUMUNE ALMA HİZMETİ

Düzen Laboratuvarlar Grubu olarak her koşulda yanınızdayız. Evde numune alma hizmetimizle sizlere pratik bir çözüm sunuyoruz.

Cumartesi dahil haftanın altı günü, evinizde, deneyimli hemşirelerimiz tarafından, Düzen Laboratuvarlar Grubu güvencesiyle kanınızın alınmasını sağlayabilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, en az bir gün önceden arayarak randevu almaktır. Hizmet detayımız için lütfen Düzen Evde Bakım adresimizi ziyaret ediniz.

DÜZEN SAĞLIK GRUBU POLİKLİNİĞİ

Sağlık alanında yıllara dayanan tecrübemizi Ankara Çayyolu Bölgesinde aile hekimliği hizmetini de kapsayacak şekilde sizlerle paylaşıyoruz. Hizmet detayımız için lütfen Düzen Sağlık Grubu Polikliniği adresimizi ziyaret ediniz.

GİZLİLİK VE SÜREKLİLİK

Laboratuvarımız çalışanları test sonuçlarının gizliliği ve tarafsızlığı konusunda beyanda bulunmuştur. Test sonuçlarınızın birbiri ile ilişkilendirilmesi kişisel bilgilerinizin doğruluğuna bağlıdır. Bu nedenle kayıt sırasında size yöneltilen teyit amaçlı sorularımızı anlayışla karşılamanızı rica ederiz.

"HER YERDEN ULAŞABİLECEĞİNİZ REFERANS LABORATUVAR"